logo wrocławia

Zapraszamy na festyn Osiedla!

Monika Glińska

Po przerwie spowodowanej pandemią wracamy do tradycji żegnania lata podczas festynu osiedlowego.

Do wspólnej zabawy zapraszamy w sobotę 18 września do Beach Baru "Wyszczekany" nieopodal Mostów Krzywoustego. Rozpoczęcie o godz. 15:00. 

Brave Kids pod wrocławskim niebem - po raz drugi na Zakrzowie

Monika Glińska

W zeszłym roku po raz pierwszy festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem zagościł na Zawidawiu. W ostatni weekend sierpnia w Parku Jedności na Zakrzowie stanęła scena, na której występowały grupy utalentowanych dzieci z różnych zakątków Polski. Występom towarzyszyły warsztaty i animacje przygotowane specjalnie na tę okazję. Podobnie będzie w tym roku. 

Na Zakrzowie, podobnie jak w 9 innych lokalizacjach Wrocławia, spotkają się artystyczne grupy dziecięce i młodzieżowe, by z jednej strony poznać swoją twórczość, ale przede wszystkim spotkać się i wspólnie przeżywać radosne chwile w ostatni weekend wakacji.
Jak zapowiadają organizatorzy, to wydarzenie dla całej rodziny. 

Impreza na terenie zielonym przy ul. Królewskiej zaplanowana została na 29 sierpnia w godzinach 11:00-16:00.

W programie m.in. występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej 44, dzieci uczęszczających na zajęcia wokalne w CBK Fama, pokaz finałowy Brave Kids Warszawa i pokaz Szkoły Tańca Inspiracja. W strefie animacji odbędzie się warsztat tworzenia łapaczy snów, na stoisku Ekolandii i Ekosystemu pojawią się gry i zabawy o tematyce ekologicznej, Zmieniaj Zakrzów przygotuje gry terenowe, a o bańki mydlane i baloniki dla najmłodszych uczestników zadba Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie. Przy sprzyjającej aurze dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w zajęciach jogi na trawie.

Dzień wcześniej - w sobotę 28 sierpnia 2021 na placu Wolności we Wrocławiu - odbędzie się wielki kolorowy happening prowadzony przez dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne. 

Czytaj więcej...

Osiedlowy turniej gry w bule

Monika Glińska
Poznaliśmy już zasady gry i nieco potrenowaliśmy grę w bule na nowym bulodromie w Parku Jedności na Zakrzowie. Teraz czas na rozgrywki, do których zapraszamy wszystkich amatorów petanki z Psiego Pola-Zawidawia!
 
 
Osiedlowy turniej odbędzie się w niedzielę 16 MAJA od godz. 12:00. Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej im. B. Krzywoustego turniej zostanie rozegrany na bulodromach znajdujących się przy ul. Inflanckiej.
Rozgrywki te przeznaczone są dla osób, które amatorsko grają w bule już od jakiegoś czasu, a także dla uczestników zajęć organizowanych przez nas w marcu i kwietniu. Dla zwycięzców przygotujemy nagrody.

W zależności od liczby chętnych turniej zostanie rozegrany w formule dubletów lub tripletów. Gracze indywidualni również są mile widziani - sparujecie się sami na miejscu lub o przydzieleniu do konkretnej drużyny zadecyduje los.
 
Sędziować będą członkowie Klubu Sportowego Petanka Wrocław.
Zachęcamy do udziału! Jest to świetna okazja do doskonalenia gry i dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Świątecznie

Monika Glińska

Drogie Mieszkanki i drodzy Mieszkańcy Zawidawia!

Niech świąteczny czas przyniesie Wam spokój i wytchnienie od codziennych trosk,

życzymy Wam pogody ducha, radosnego przeżywania ciepłych wiosennych dni

i nadziei na spotkania, które ukoją Wasze serca.

Dbajcie o siebie i bliskich!

Radne i Radni Osiedla Psie Pole-Zawidawie

 

Wycinka drzew przy dawnym domu kultury - komentarz Zarządu Osiedla

Monika Glińska

Komentarz Zarządu Osiedla Psie Pole-Zawidawie dot. wycinki drzew na działce przy ul. Bierutowskiej:

Radni Osiedla są jak najbardziej za ochroną zieleni oraz przeciwni wycince zdrowych drzew. Jednocześnie jesteśmy także za remontami wartościowych obiektów budowlanych na naszym osiedlu.

Dlatego przedstawiciele Osiedla dwukrotnie spotkali się z inwestorem budynku dawnego domu kultury Avia przy ul. Bierutowskiej (Spectrum Development) i podjęli próbę wpłynięcia na zmiany planowanej wycinki. Przesłaliśmy także pismo z prośbą o zachowanie jak największej liczby drzew na omawianej działce, podkreślając w nim, że rosnący tam starodrzew ma duże znaczenie dla mieszkańców Psiego Pola i jest istotny w kontekście postępujących zmian klimatu.

Czytaj więcej...

Zawidawie na mapie - nowe wydawnictwo Osiedla

Monika Glińska

Po kalendarzu ściennym na rok 2021 z fotografiami osiedla z lotu ptaka dla sympatyków i mieszkańców naszego osiedla przygotowaliśmy publikację kartograficzną.

Jest to dwustronna podręczna mapa Psiego Pola-Zawidawia opracowana w skali 1 : 15 000 przez wrocławskie Studio PLAN we współpracy z naszą Radą Osiedla. Inicjatywa wyszła od samych radnych już w zeszłym roku i wreszcie udało się ją zrealizować. Szczególnie zaangażowanymi w to zadanie radnymi byli Marcin Gliński i Jan Solarek.

Na mapę oprócz głównych obiektów i ulic zostały naniesione placówki służby zdrowia, pocztowe, szkoły, przedszkola, apteki, boiska znajdujące się na terenach sportowych i rekreacyjnych oraz obiekty handlowe. Mapkę zdobi osiem zdjęć z różnych rejonów osiedla.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 37

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie
ul. Bolesława Krzywoustego 284
51-312 Wrocław
 tel.: 71 326 08 75, kom.: 791 42 10 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony