Kontrast

DZIĘKUJEMY!!!

Drodzy Mieszkańcy!

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować tym z Was, którzy w niedzielę 29 lipca bawili się razem z nami na zorganizowanej przez Zarząd Osiedla plenerowej potańcówce w "Psim Parku" (a w zasadzie dzięki odsłoniętej przy okazji imprezy tablicy historycznej wiecie już, że na "Górce Friebego"). Państwa zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, co z jednej strony cieszy, zaś z drugiej pokazuje, że tego typu atrakcje powinniśmy organizować częściej.

Wszystkim zainteresowanym prezentujemy ponadto GALERIĘ zdjęć z naszej imprezy - poszukajcie siebie na zdjęciach, wracając przy okazji do klimatu tego lipcowego wieczora.

Festyn 29 07 2018

Raz jeszcze ogromnie DZIĘ-KU-JE-MY!

Czytaj więcej...

Trwa remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich

O tę inwestycję zabiegaliśmy od lat. Znajdujący się w fatalnym stanie fragment chodnika ciągnący się wzdłuż nieparzystej pierzei ulicy Powstańców Śląskich na odcinku od ulicy Wielkiej do Ronda w końcu doczekał się remontu! Oprócz nowej nawierzchni nasi mieszkańcy zyskają również więcej zieleni - po wydzieleniu odrębnej drogi dla rowerów możliwe było nieznaczne zwężenie przeskalowanego chodnika, zaś zwolniona przestrzeń zapełniona zostanie trawnikami i nowymi nasadzeniami (zmiana ta jest również zgodna z obecną polityką zagospodarowania wody opadowej - zmniejsza się powierzchnia "zabetonowana"). Prace powinny zakończyć się pod koniec miesiąca, aby chodnik służył mieszkańcom wraz z poczatkiem nowego roku szkolnego. 

Zdjęcie0010

Przerwa wakacyjna

Informujemy, iż sierpień został w tym roku ustanowiony miesiącem urlopowym dla radnych. W związku z powyższym w miesiącu tym nie będą pełnione dyżury radnych oraz nie będzie zwoływana sesja Rady Osiedla. W przypadkach niecierpiących zwłoki prosimy o kontakt z Zarządem Osiedla drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradcyjnie pisma przesyłając na adres al. Gajowicka 96a, 53-422 Wrocław (lub też wrzucając do skrzynki umieszczonej przy drzwiach naszej siedziby).

urlop

Zapraszamy na potańcówkę w paku przy Sztabowej!

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu "Historie nieoczywiste", podczas których - przy dobrej zabawie - będziemy przybliżali wszystkim chętnym mieszkańcom historię naszego Osiedla. Akcję inaugurujemy 29 lipca w parku przy ulicy Sztabowej 62-66 (popularny psi park), gdzie odbędzie się wieczorna potańcówka. Zabawę poprowadzi utytułowany wrocławski wodzirej - Wojciech Mach. Jako parkiet posłuży nam przedwojenna płyta taneczna - jedna z nielicznych dostrzegalnych pamiątek po dawnej świetności tego miejsca. Ale o tym szerzej opowiemy już podczas zabawy!

ZAPRASZAMY!

Saamorząd Osiedla Powstańców Śląskich

Wymiana piachu na psim wybiegu

Wspólne działania mieszkańców (petycja - czytaj więcej) oraz Zarządu (spotkania z urzędnikami, lobbing) i Rady (uchwała popierająca petycję) Osiedla przynoszą pierwsze skutki! Właśnie rozpoczęła się wymiana piasku na psim wybiegu w parku przy ul. Sztabowej 62-66. Przypomnijmy - odwiedzający to miejsce własciciele czworonogów alarmowali o fatalnym stanie sanitarnym piachu, który u wielu psów miał wywoływać kłopoty z oczami. Niezadowoleni z wykorzystanego materiału byli również okoliczni mieszkańcy - w suche, słoneczne, ale wietrzne dni znad wybiegu wzbijały się tumany kurzu. Toczące się prace powinny rozwiązać oba problemy. Nowy surowiec będzie najwyższej jakości - zastosowany zostanie tzw. piach rzeczny płukany o grubszej frakcji. Niebawem również na wybiegu pojawią się dwie nowe ławki, zaś pozostała część parku zostanie zaopatrzona w kosze na odpadki.

psi park piach przycięte

Czytaj więcej...

Sto ulic na stulecie - zgloś swoją okolicę do zazielenienia!

sto stulecie

Dwa miliony złotych wyda Urząd Miejski Wrocławia na realizację akcji zazieleniania ulic miasta. Inicjatorzy pomysłu zatytułowanego „100 ulic na 100-lecie niepodległości” chcą, by to mieszkańcy Wrocławia wskazali, gdzie ich zdaniem powinny zostać zasadzone drzewa i krzewy lub zasiana łąka kwietna. Do końca tego roku przy wskazanych przez wrocławian przynajmniej 100 ulicach zaczną pojawiać się drzewa, krzewy i łąki kwietne. Warunek jest jeden – zazielenią się jedynie działki gminne, ze szczególną preferencją ulic lokalnych i osiedlowych. 

Zasady udziału w programie są czytelne. Za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej www.wroclaw.pl/rozmawia na mapie Wrocławia należy wskazać ulicę, plac, skwer (ale już nie podwórko), w którym Zarząd Zieleni Miejskiej będzie mógł posadzić drzewo, krzew czy też posiać łąkę kwietną. Swoje lokalizacje można zgłaszać przez trzy tygodnie od 9 do 30 lipca.

Na mapie na stronie www.wroclaw.pl/rozmawia znajdą się lokalizacje zaproponowane przez mieszkańców. Propozycje muszą zawierać krótki opis miejsca (nazwa ulicy, odcinek do nasadzenia lub zasiania), rodzaj zieleni: drzewo, krzew lub łąka kwietna. Każde zgłoszenie należy potwierdzić kodem SMS.

Strona 1 z 24

Kalendarz

Sierpień 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbliższe wydarzenia

środa 25 lipiec, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 26 lipiec, 17:00 - 19:00
dyżur radnych
niedziela 29 lipiec, 18:00 - 22:00
Wieczorna Potańcówka!
środa 5 wrzesień, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 6 wrzesień, 17:00 - 19:00
dyżur radnych
środa 12 wrzesień, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 13 wrzesień, 17:00 - 19:00
dyżur radnych
środa 19 wrzesień, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 20 wrzesień, 17:00 - 19:00
dyżur radnych

cui

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.