logo wrocławia

Naprawa znaku drogowego Radosna/Powstańcow Śl.

Po wczorajszym zgłoszeniu mieszkańca, dziś doprowadziliśmy do naprawy znaku drogowego niebezpiecznie wychylonego w stronę jezdni. Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda należy chwilę zaczekać ;)

znak od Andrzeja

Wymiana pokrywki studzienki na ul. Wandy

pokrywka Wandy

W dniu 8 stycznia Zarząd Osiedla wystąpił z wnioskiem o wymianę uszkodzonej pokrywki studzienki zaworu w obrębie skrzyżowania ulic Wandy i Powstańców Śląskich (przed wejściem do delikatesów ALF).

Czytaj więcej...

Ubytek przy Arenie

 

studzienka przed

W dniu 03 stycznia Zarząd Osiedla wystąpił z wnioskiem o naprawę ubytku fragmentu chodnika przy studzience w obrębie przejścia dla pieszych prowadzącego przez ulicę Sanocką (skrzyżowanie z ulicą Komandorską - przy samej ARENIE).

Czytaj więcej...

Naprawa nawierzchni ul. Słowiczej

Do samorządu Osiedla zgłosiła się mieszkanka, która alarmowaął o dużym i dość niebezpiecznym ubytku w nawierzchni ulicy Słowiczej w rejonie skrzyżowania z aleją gen. J. Hallera. Wizja lokalna potwierdziła znaczne rozmiary uszkodzeń. Stwierdzono ponadto, że dziura będzie ulegała dalszemu postępowi, gdyż jej krawędzie nadal się wykruszają.

IMG 20170720 201716

Czytaj więcej...

Naprawa chodnika przy przystanku KRUCZA

KRUCZA

W związku z dramatycznym stanem chodnika w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku KRUCZA (słupek przy kościele) pismem z dnia 07.04.2017r. wezwano Wydział Inżynierii Miejskiej do pilnego zlecenia naprawy nawierzchni. Dodatkowo - w późniejszej rozmowie telefonicznej - wskazano analogiczny problem w obrębie kolejnego przystanku o nazwie KRUCZA (słupek przy ul. Gajowickiej pośrodku odcinka pomiędzy ulicami Pretficza i Kruczą). W obu przypadkach prace naprawcze rozpoczęły się ekspresowo - w kilka dni po przesłaniu zgłoszenia.

 

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich nie ustaje w zabiegach o dalsze remonty chodników na terenie naszego Osiedla.

Skwer przy ul. Ślężnej

Zarząd Osiedla Powstańców Śląskich podjął interwencję w sprawie zniszczonego trawnika na skwerze położonym pomiędzy ulicą Ślężną a Centrum Handlowym ARENA. Tereny zielone uległy całkowitej degradacji podczas prac budowlanych związanych ze stworzeniem ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ślężnej.  Na przedmiotowej działce zlokalizowane były bowiem park maszynowy i baza materiałowa wykonawcy robót. Zniszczeń dopełnił fakt, iż rozjeżdżony przez ciężki sprzęt teren szybko stał się dzikim parkingiem. 2 marca wystosowaliśmy stosowne pismo do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Kalendarz

Styczeń 2022
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

poniedziałek 17 styczeń, 18:00 -
IV sesja Rady Osiedla Powstańców Śląskich

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5593 big www.facebook.com/ROPowstancowSlaskich

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Michał Kwiatkowski - tel. 697-182-570

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony