logo wrocławia

Uchwała ws. zabezpieczenia chodnika ul. Krucza 66-68

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców o skandalicznym postępowaniu dostawców, na październikowej sesji podjęliśmy uchwałę, w której zwracamy się o zabezpieczenie fragmentu chodnika przy budynkach Krucza 66 i 68.
Ciężarówki, które dostarczają towar do zlokalizowanego w tym miejscu sklepu spożywczego blokują cały chodnik, uniemożliwiając przejście pieszym. W dodatku tak ciężki pojazd w krótkim czasie niszczy nawierzchnię chodnika. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami parkowanie choćby jednym kołem na chodniku możliwe jest jedynie pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony, zaś postój wszystkimi czterema kołami - tylko dla samochodów osobowych. Z kolei jazda wzdłuż chodnika (a inaczej nie da się w przypadku przykładu że zdjęć) to wykroczenie karane mandatem w kwocie 1.500,00 zł.
Jednocześnie ponownie zwróciliśmy się do Zarzadu Dróg i Utrzymania Miasta o skuteczne wyegzekwowanie naprawy chodnika zniszczonego podczas remontu kamienicy oraz samowolnie wyburzonego zabytkowego słupa ogłoszeniowego (przetrwał wojnę, przetrwał szturm Armii Czerwonej, przetrwał kilka dekad komuny, nie miał szans z wrocławskim developerem).
 
Zrzut ekranu 2022 12 13 133315

Uzupełniane ubytków w alejach spacerowych na Rondzie Powstańców Śląskich

Małe radości, o które zabiegaliśmy od kilku ostatnich lat. Dziś ekipy Zarządu Drog i Utrzymania Miasta pojawiły się na skwerze na Placu Powstańców Śląskich. Uzupełniane były ubytki w brukowanych głównych alejach spacerowych. Co szczególnie cieszy i było dla nas niezwykle istotne - ZDiUM udało się wygospodarować ze swoich zapasów kostkę bazaltową, co pozwoli zachować jednolitość historycznej nawierzchni.

foto

Naprawa chodnika na ul. Podchorążych

Ogromne ukłony dla Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu! Praktycznie w tydzień po naszym zgłoszeniu rozpoczęła się naprawa chodnika przy ulicy Podchorążych.
A stan był tutaj fatalny! Zniszczenia postępowały już niemal w oczach, praktycznie przestała istnieć połowa szerokości chodnika. Była to sytuacja niedopuszczalna, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że jest to droga dzieci do pobliskiej Szkoła Podstawowa nr 76.

Przechwytywanie1

Naprawa jezdni Al. gen. J. Hallera

W dniu 16 marca na al. gen. Józefa Hallera na zlecenie Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu naprawiana była nawierzchnia jezdni.
O likwidację/uzupełnienie poprzecznych pęknięć, które generowały duże wstrząsy i hałas podczas przejazdu ciężarówek, zawnioskowaliśmy na naszej grudniowej sesji.

Przechwytywanie2

Przechwytywanie3

Zgłoszenie wraków

Radni interweniują!
 
Kolejna porcja wraków zgłoszona do Straży Miejskiej do usunięcia z ulic naszego Osiedla:
👉 złoty Nissan z ul. Komandorskiej,
👉 biały Volkswagen z ul. Pretficza,
👉 granatowe Renault z ul. Stysia,
👉 granatowy Ford z ul. Wandy.
 
 
Przechwytywanie

Naprawa znaku drogowego Radosna/Powstańcow Śl.

Po wczorajszym zgłoszeniu mieszkańca, dziś doprowadziliśmy do naprawy znaku drogowego niebezpiecznie wychylonego w stronę jezdni. Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda należy chwilę zaczekać ;)

znak od Andrzeja

Strona 1 z 3

Kalendarz

Luty 2023
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5593 big www.facebook.com/ROPowstancowSlaskich

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP

 

 
Początek strony