pawlowice

Wspierając inicjatywę Ruchu Przedstawicieli Wrocławskich Podwórek i Trawników na swej XLI sesji Rada Osiedla Powstańców Śląskich przegłosowała uchwałę stanowiącą petycję do władz miejskich ws. rozszerzenia strefy objętej programem budowy podziemnych pojemników na odpady o Osiedle Powstańców Śląskich. Z treścią petycji można zapoznać się pod adresem: http://bip.um.wroc.pl/attachments/download/44723. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

Kontenery podziemne to świetna alternatywa dla kubłów tradycyjnych. Szczególnie przydatne są na dużych podwórzach, które obsługują większą liczbę mieszkańców. W takich miejscach śmietniki często zajmują znaczną powierzchnię lub wykorzystywane są istne "wagony" na odpady. Kontenery podziemne zajmują mało miejsca, ograniczają dostęp do ich zawartości zwierzętom (w tym szczurom) oraz bezdomnym. Mają one też większą pojemność, w rzeczywistości nawet znacznie większą niż ich nominalne wymiary dzięki zjawisku grawitacyjnego ugniatania się odpadów. Ich montaż zwiększy więc estetykę i bezpieczeństwo higieniczne, jak również uwolni przestrzeń na naszych podwórkach.

Więcej szczegółów dotyczących systemów kontenerów podiemnych można znaleźć pod adresami:

Jak widać atuty kontenerów podziemnych dostrzegane są na wielu wrocławskich Osiedlach.

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5593 big www.facebook.com/ROPowstancowSlaskich

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP