pawlowice

W dniu 4 stycznia 2017r. podczas dyżuru radnych wpłynęła do nas petycja kilkudziesięciu mieszkańców bloków mieszczących się przy ulicach Gajowickiej i Kruczej. Skarżyli się oni na problem pojazdów parkujących wokół pawilonów handlowo-usługowych przy ul. Gajowickiej 96 (nawiasem mówiąc - jest to zespół budynków, w którym mieści się również siedziba samorządu Osiedla Powstańców Śląskich), które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają im korzystanie z chodników. Już następnego dnia Zarząd Osiedla skierował do Wydziału Inżynierii Miejskiej stosowne pismo. Z jego treścią możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: [PISMO RO/6/17].

Następnie przy pełnej współpracy i pomocy ze strony Pana Tomasza Stefanickiego (Oficer Pieszy Wrocławia) oraz urzędników WIM i ZDiUM przystąpiliśmy do sporządzania projektu nowej organizacji ruchu w tamtejszym rejonie. W pracach aktywnie uczestniczył Michał Kwiatkowski, Przewodniczący Zarządu Osiedla. Oprócz słupków wnioskowanych przez Osiedle w ostatecznym projekcie (dostępnym pod linkiem [PROJEKT]) znalazły się ponadto rozwiązania wnioskowane już wcześniej przez innych mieszkańców, dotyczące wyeliminowania parkowania na placyku u zbiegu ulic Gajowickiej i Grochowej. Należy podkreślić, iż Zarząd Osiedla w tej kwestii został postawiony przed faktem dokonanym i ze strony magistratu była to kwestia bezdyskusyjna. Szczególnie, iż sprawa ta stała się obiektem zainteresowania mediów: [artykuł - Gazeta Wrocławska].

Instalacja słupków rozpoczęła się z początkiem marca. W pierwszej kolejności wygrodzono fragment chodnika pomiędzy wjazdem na podwórze a przystankiem autobusowym. Dotychczas teren ten traktowany był jako prywatny parking przez pracowników sąsiadujących z nim lokali. Było to niezwykle bulwersujące, ponieważ łuk ten wyposażony został w obniżony krawężnik oraz specjalne płyty chodnikowe z wybrzuszeniami pomocne dla osób niewidomych. Ponadto auta często zastawiały wiatę przystankową utrudniając wysiadanie z autobusów. Obecnie sytuacja ta została znormalizowana.

grochowa2

W kolejnych dniach "wysłupkowany" został odcinek od przystanku do skrzyżowania z ulicą Gajowicką. Najdłużej czekać trzeba było na montaż słupków od strony podwórza. Spowodowane było to faktem, iż miejsce montażu cały czas zastawione było przez parkujące tam samochody. Z uwagi na to, że to własnie ten fragment był najbardziej potrzebny naszym mieszkańcom, Przewodniczący Zarządu Osiedla interweniował w jego sprawie bezpośrednio w ZDiUM. Działanie okazało się skuteczne, gdyż już następnego dnia słupki stanęły na swoim miejscu.

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5593 big www.facebook.com/ROPowstancowSlaskich

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP