pawlowice

W wydaniu z dnia 17.02.2022 r. dziennika FAKT na prośbę redaktor Karoliny Stachery nasz Przewodniczący Zarządu, Michał Kwiatkowski, skomentował sytuację wokół przebudowy ulicy Gajowickiej. Polecamy pełny tekst artykułu w formie elektronicznej - do druku mógł trafić jedynie w skróconej wersji: https://tiny.pl/9ld1t. Tam sytuacja nakreślona jest nieco szerzej.  

Przypomnijmy. Dzięki wspólnemu apelowi Rad trzech Osiedli, przez które przebiega ulica Gajowicka (Borka, Gajowic i Powstańców Śląskich), zapadła decyzja o jej gruntownej przebudowie. Od tego czasu wykonano wielowariantową koncepcję układu po przebudowie, przeprowadzono konsultacje społeczne (raport:  https://tiny.pl/9ld15), zlecono opracowanie dokumentacji projektowej. Zgodnie z zapowiedziami władz miejskich, nasi mieszkańcy po Nowa Gajowicka mieli przejechać w obecnym roku. Sytuację skomplikowała pandemia oraz zmiany podatkowe wpływające na sytuację finansową gminy. Pozyskanie finansowania dla przebudowy ul. Pomorskiej w ramach rządowego Programu Inicjatyw Strategicznych sprawiło, że ponownie trzy Osiedla zjednoczone w temacie Gajowickiej zawnioskowały o przystąpienie do jej remontu, a najlepiej zgłoszenia tej inwestycji do kolejnego naboru projektów do PIS.
Znamy i rozumiemy ciężką sytuację finansową gminy, jednak mandat, który piastujemy nakazuje nam tematu Gajowickiej nie odpuszczać

274322764 1007662396831846 6099760970717978222 n

 
 
 

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5593 big www.facebook.com/ROPowstancowSlaskich

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP