pawlowice

Na ul. Powstańców Śląskich zakończyły się prace związane z poprawą warunków bytowania rosnących przy ulicy drzew. Powiększone zostały tzw. oczka/okienka, które dodatkowo są także zabezpieczone przed wjazdem pojazdów.

Przebudowa sprawi, że system korzeniowy drzewa będzie miał łatwiejszy dostęp do wody. Kolejnym aspektem przemawiającym za rozbrukowaniem otoczenia drzewa był dopływ powietrza. Niewiele osób wie, że drzewa oddychają właśnie korzeniami, dlatego teren wokół pnia warto pozostawić niezabudowany. Misy korzeniowe drzew zostały poszerzone do 5 metrów długości i 2,6 szerokości, obrzeża zaś wykonywane zostały z krawężników granitowych, umiejscowionych nieco niżej niż posadzka chodnika, co umożliwi spływ wody opadowej do drzew. Posadzone zostały również krzewy: suchodrzewy i tawuły.

 

Inwestycja została realizowana ze środków Funduszu Osiedlowego przez Zarząd Zieleni Miejskiej w uzgodnieniu z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

 

Lekki Rock Sesje Kolaż Fotograficzny

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5593 big www.facebook.com/ROPowstancowSlaskich

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP